KAFKA BAND – Amerika | Divadlo Oskara Nedbala Tábor

KAFKA BAND – Amerika | Divadlo Oskara Nedbala Tábor

KAFKA BAND – Amerika | Divadlo Oskara Nedbala Tábor

25.03.2020 od 19:00 hodin, Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Lidi se ztrácejí tak jako ovce, žádný soucit, tak to má být.

Inspirací k českému hudebně-literárnímu projektu, jehož druhé album vzniklo na objednávku Theater Bremen na základě úspěchu předchozího hudebně-divadelního Das Schloss v režii Alexandera Riemenschneidera, se stal nedokončený fragment spisovatele Franze Kafky. Román o naději na lepší život dal vzniknout podmanivým elektrizujícím písním vyprávějícím o vylodění Karla Rossmana v Novém světě. Zpěv se prolíná s textem románu, který neodolatelným způsobem německy recituje Jaroslav Rudiš. Vše je korunováno skvělým hudebním doprovodem a velkoplošnou projekcí obrazů Jaromíra 99.

Kafka Band od roku 2013 tvoří výtvarník a zpěvák Jaromír Švejdík alias Jaromír 99 (Priessnitz, Umakart) a spisovatel Jaroslav Rudiš, které proslavila spolupráce na kultovní komiksové trilogii Alois Nebel. Další členové hrají v kapelách zvučných jmen: Dušan Neuwerth – kytara, zpěv (Tatabojs, Umakart), Jiří Hradil – klávesy, zpěv (Tatabojs, Umakart, Lesní zvěř), Zdeněk Jurčík – bicí, perkuse, vokodér, zpěv (Priessnitz, LVMEN), Libor Palucha – baskytara, banjo, dobro a Tomáš Neuwerth – bicí, perkuse, zpěv (Umakart, Zvíře jménem podzim, Kittchen).

Amerika je současný román, ne nadarmo se původně jmenoval Nezvěstný. Je o hledání místa na světě, o lidské důstojnosti, a taky o samotě a zatracení. Jsou to všechno věci, které jsou vlastně aktuální pořád a podle mě vždy budou. - Dušan Neuwerth

Cena: 350 Kč 
http://www.divadlotabor.cz/program/kafka-band?backlink=hyxst&viewmode=1 

Vydáno: 07.02.2020